Jak správně na barvení řas doma? A je to vůbec doporučované?

Barvení řas doma může být řešením pro zvýraznění vašeho pohledu a vytvoření upraveného dojmu, pokud ho ovšem provedete bezpečně. Klíčem je dodržení správného postupu. I to ale může být velice problematické vzhledem k blízkosti oka a jeho možnému zasažení. Pojďte se dozvědět, jak na to správně!

Vyzkoušejte profesionální barvení řas v našem salonu a nechte zdůraznit krásu svých očí s jistotou bezpečí a vysoké kvality.

Důvody, proč lidé chtějí barvit své řasy doma

Barvení řas však vyžaduje pečlivost a hygienu. Pokud se nerozhodnete pro profesionální salónovou službu, mějte na paměti rizika domácího barvení. Nesprávná aplikace nebo nevhodné produkty mohou být nebezpečné pro vaše oči.

Doporučujeme proto vyhledat raději péči profesionála. Návštěva salonu krásy totiž není jen investice do vašeho vzhledu, ale i skvělý způsob, jak relaxovat. V našem salonu nevykouzlíme jen krásnou barvu řas, přečtěte si i zkušenosti s liftingem řas, nebo vyzkoušejte laminaci řas, pro kompletně upravené řasy.

Postup barvení řas doma

obrázek 1

Příprava a bezpečnost

obrázek 3

Potřebné vybavení

Připravte si potřebné náčiní a barvu dle návodu na obalu. Barva na řasy, ochranné rukavice, vatové tampóny nebo aplikátor, kleštičky na řasy, zrcadlo. Může být třeba smíchat dvě složky, obvykle barvu a oxidační činidlo. Dbejte na doporučení výrobce a následujte jeho pokyny co možná nejpřesněji. Nezapomeňte si přečíst složení a ujistěte se, že netrpíte alergií na žádnou ze složek.

obrázek 5

Očištění

Důkladně očistěte řasy od veškerého make-upu, tedy stínů, řasenky a dalších produktů. Použijte kvalitní odstraňovač očního make-upu, abyste zajistili, že řasy jsou co nejčistší.

obrázek 7

Ochrana pokožky

Použijte ochrannou vrstvu kolem očí, abyste zabránili zabarvení pleti. Dobře na to poslouží krém nebo olej. Vezměte si také ochranné rukavice, abyste zabránili obarvení svých rukou.

obrázek 9

Výběr správné barvy

Zvolte odstín, který ladí s vaším přirozeným tónem řas a pokožky kolem očí.

obrázek 11

Test citlivosti pokožky

Před aplikací barvy proveďte test citlivosti na malém kousku kůže.

Aplikace barvy na řasy

obrázek 13

Aplikace

S kleštičkami na řasy pečlivě oddělte řasy od sebe. Důležité je, abyste je oddělovali co nejvíce, aby barva mohla přilnout ke každé řase individuálně. Pomocí speciálního aplikátoru nebo kefky naneste barvu na řasy od kořínků ke špičkám. Při aplikaci buďte velmi opatrní a ujistěte se, že barva nepřijde do kontaktu s očima, což by mohlo způsobit podráždění i zranění. Postupujte systematicky, začněte buď na horních nebo dolních řasách a pokračujte až do dokončení jedné řady řas. Poté přejděte na další řadu.

obrázek 9

Rovnoměrné pokrytí

Aby bylo zajištěno rovnoměrné pokrytí, ujistěte se, že barvu aplikujete na všechny řasy, včetně těch na vnějších a vnitřních koutcích očí. Aplikujte barvu ze všech stran, abyste dosáhli co nejpřirozenějšího vzhledu.

obrázek 17

Čas

Dbejte na dobu stanovenou v návodu výrobce. Některé barvy na řasy mohou vyžadovat různou dobu expozice, obvykle kolem 10-15 minut. Nepřekračujte doporučený čas, abyste zabránili případným nežádoucím reakcím.

obrázek 5

Opláchnutí

Po uplynutí stanovené doby důkladně opláchněte řasy čistou vodou. Ujistěte se, že jste odstranili všechnu barvu.

Tipy na snazší aplikaci a lepší výsledek

obrázek 21

Pokud jste začátečník, můžete použít aplikátor na barvu namísto kleštiček.

obrázek 23

Držte zrcadlo na úrovni očí a aplikujte barvu opatrně, sledujte, abyste nepřesáhli řasy.

obrázek 25

Frekvence barvení závisí na rychlosti růstu řas a vašem osobním vkusu. Obvykle se doporučuje každých 4-6 týdnů.

Chcete profesionální barvení řas v salonu pro dokonalý vzhled a naprosto bezpečně?

Objednejte se nyní a dejte svým řasám tu nejlepší péči!

Barvení řas doma - diskuze a shrnutí výhod a nevýhod tohoto postupu

obrázek 27

Barvení řas doma je často diskutovaným tématem, a lidé sdílí své zkušenosti na internetu v nejrůznějších fórech a skupinách zaměřených na krásu a make-up. Obecně platí, že výsledek se u každého liší hlavně v závislosti na schopnostech a šikovnosti.

Značným rizikem, které bývá často zmiňováno je alergická reakce. Zkušení uživatelé doporučují proto provádět test citlivosti před plnou aplikací. Pro maximální kvalitu výsledku však doporučujeme vyhledat služby vizážistky v Praze.

Výhody barvení řas doma

Nevýhody barvení řas doma

Rozdíly mezi barvením řas doma a v salonu

obrázek 29

Profesionální dovednosti

V salonu pracují školení specialisté s profesionálními dovednostmi, zatímco doma závisí výsledek na vašich schopnostech.

obrázek 31

Bezpečnost

V salonu jsou použity speciální produkty a postupy, což snižuje riziko nežádoucích reakcí a zranění.

obrázek 33

Pohodlí

Barvení doma nabízí sice soukromí, ale v salonu může být zážitek ještě více relaxační a bezstarostný.

obrázek 35

Cena

Barvení v salonu je obvykle dražší než doma, ale nabízí profesionální péči.

Výběr mezi barvením řas doma a v salonu závisí na vašich prioritách. Pokud máte zkušenosti s domácím barvením a jste schopni dodržet bezpečnostní opatření, může to být vhodná volba.

Na druhou stranu je ale třeba být si vědom veškerých rizik i pravděpodobně podstatně nižší kvality výsledku. Návštěvou salonu zároveň získáte více, než jen krásnější vzhled. Jde totiž o jeden ze způsobů, jak pečovat o sebe sama a skvěle si odpočinout, nebo se odměnit po náročném dni.

Na závěr

Barvení řas doma může být pro někoho efektivním způsobem, jak zvýraznit krásu očí, ale vyžaduje opatrnost, trpělivost a dodržení správných postupů.

Barvení řas doma, stejně jako třeba lifting řas doma, může být rizikové, zejména pokud nejste zkušení. Doporučujeme provádět tento postup s pečlivostí a konzultovat se specialisty, pokud máte pochybnosti. Abyste dosáhli profesionálního výsledku a minimalizovali rizika, můžete využít služby profesionálního salonu.

Náš salon disponuje odbornými znalostmi a produkty, které zajišťují kompletní bezpečnost i prvotřídní kvalitu výsledku. Pokud hledáte péči o vaše řasy s profesionálním přístupem, bude vaše návštěva výbornou volbou pro zvýraznění krásy vašich očí.

Pro dokonalý vzhled vašich řas

Neváhejte a objednejte se k nám ještě dnes! Klikněte níže a zarezervujte si svůj termín.