Jak na oční linky podle tvaru očí: Tipy a triky pro dokonalý look

Oči jsou nesporně jedním z nejvýraznějších prvků tváře, který dokáže zaujmout v prvním vteřinách setkání. S vhodným použitím očních linek podle tvaru očí dokážete krásu vašich očí ještě více podtrhnout.

Proto se s vámi dnes podělíme o tipy a triky, jaké oční linky jsou pro váš tvar očí nejvhodnější, ať je máte mandlové, kulaté či hluboce posazené.

Pojďte s námi objevit tajemství dokonalých očních linek, které dodají vašim očím tu pravou jiskru. Naše talentované vizážistky mají dokonalý smysl pro to, jaké oční linky budou vašim očím nejlépe lichotit.

Obsah

Jak si namalovat oční linky podle tvaru očí

Líčení očí pomocí očních linek může být skvělým způsobem, jak přidat svému make-upu hloubku. Tvar očí je u každého jedinečný a pro skvěle vypadající look je třeba s tímto rysem správně pracovat a vykouzlit tak neodolatelný uhrančivý pohled

Mandlové oči

Mandlové oči jsou tím nejideálnějším tvarem očí, který je již přirozeně vyvážený. Pro vytvoření dokonalé linky u mandlových očí je nejlepší začít tenkou linkou od vnitřního koutku oka a postupně ji zesilovat směrem ven.

Tato technika nejenže dodává očím větší šířku, ale také zdůrazňuje jejich přirozeně krásný tvar.

Kulaté oči

Pro kulaté oči je klíčové opticky prodloužit jejich vzhled. V tomto případě je nejlepší použít tekutý eyeliner nebo gelovou tužku a začít kreslit linku od středu víčka směrem ven.

Vytvořte jemný křížek na konci oka, což vytvoří iluzi delších očí a dodá jim elegantní tvar. Optické úpravě tvaru také mohou pomoci výraznější a pozvednuté řasy u vnějšího koutku oka díky liftingu řas. Zkušenosti s touto metodou mluví za vše.

Vystouplé oči

Vystouplé oči potřebují trochu jiný přístup. Cílem je opticky je zmenšit a pohled tak prohloubit. Pro tento typ očí je vhodné použít silnější linku na spodním víčku a na horním víčku použít tenčí linku.

Tímto způsobem se oči opticky zmenší a celkový pohled bude působit vyváženěji.

Povadlé oči

Pro povadlé oči je důležité vytvořit zdůraznění. Začněte těsně nad řasou a postupně zesilujte linku směrem ven.

Pro tento typ očí doporučujeme gelovou tužku, která má delší trvanlivost a lépe drží i v případě, že se povislejší víčko linky dotýká, čímž zajistí stabilní a výrazný vzhled.

Malé oči

Malé oči mohou být opticky zvětšeny pomocí jemných, elegantních křídel na vnějším koutku oka. Začněte tenkou linkou od vnitřního koutku oka a postupně ji zvětšujte směrem ven.

Další možností je zaměření na spodní víčko - používejte jemnou linku podél spodních řas, což oči opticky zvětší. Tímto způsobem oči získají iluzi větších rozměrů a pohled bude působit otevřeněji.

Hluboce posazené oči

Hluboce posazené oči mohou být zdůrazněny silnějšími linkami v horní části oka. Použijte tmavou linku a začněte ji kreslit těsně u řasy na horním víčku.

Vytvořte rovnou, silnou linku, která opticky zvýrazní horní část oka a dodá mu hloubku a intenzitu.

Oči daleko od sebe

Oči, které jsou daleko od sebe, mohou být opticky přiblíženy. Začněte linku na vnitřním koutku oka a postupně ji zesilujte směrem ven a při kreslení oční linky zvedněte konec linky nahoru.

Použijte světlý stín nebo světlejší oční linku na vnitřní koutky očí. Tím vytvoříte dojem blízkosti a dodáte obličeji harmonii.

Oči blízko u sebe

Pro oči, které jsou blízko u sebe, použijte optický trik a začněte linku až od středu oka směrem ven, nepokračujte linkou až k samotnému vnitřnímu koutku a aplikujte bílou nebo světle béžovou linku na vnitřní linii oka.

Tímto způsobem vytvoříte iluzi, že oči jsou od sebe trochu dál a pohled bude působit vyváženěji.

Ať je váš tvar očí jakýkoliv, použití linek se určitě nemusíte bát

Pokud linky nejsou vaší silnou stránkou, o správný tvar a barvu se ráda postará naše zkušená kosmetička

Tipy a triky na perfektní oční linky

obrázek 1

Vytvořit dokonalé oční linky může být jako malování obrazu. Existuje několik klíčových pravidel, podle kterých je možné se řídit, zároveň se však nekladou žádné meze vaší kreativitě a osobním preferencím.

Linky mohou být jemným doplněním vašeho stylu či výrazným extravagantním prvkem, v čemž spočívá jejich kouzlo.

Jak používat různé druhy očních linek pro různé efekty (gelové, tekuté, tužky na oči, atd.)

Oční linky existují ve třech hlavních typech: gelové, tekuté a ve formě tužky. Gelové linky jsou skvělé pro precizní linie a dramatický vzhled.

Tekuté linky poskytují jemné a rovnoměrné linie, ideální pro subtilní denní vzhled. Tužky jsou skvělé pro mlhavý a měkčí efekt.

Jak si vybrat správnou barvu

Barva oční linky může udělat zázrak pro vaše oči. Modré oči zdůrazněte hnědými nebo bronzovými linkami. Pro zelené oči zkuste odstíny fialové nebo hnědé.

Hnědé oči mohou vyniknout s odstíny modré nebo zelené. Nebojte se s barevným líčením očí i experimentovat, typickou černou linku můžete vyměnit za pastelové barvy a dodat tak vašemu vzhledu nápaditost a svěží nádech.

Jak zvýraznit oči pomocí očních linek

Aplikujte světlou linku na vnitřní okraje očí, což oči otevře a dodá jim svěžest. Pro dramatický efekt použijte tmavší linku na horním víčku.

Pro výraznější look můžete vyzkoušet větší a nápaditější linky, které se nedrží jen nad linií řas, ale mohou být umístěny výše nad oční víčko.

Uhrančivý vzhled dále dokonale doplní výrazně tmavé řasy. Profesionální barvení řas je proto dokonalou volbou.

Jak vytvořit křídlový efekt oční linky

Pro dokonalý křídlový efekt, začněte od vnějšího koutku oka nahoru směrem k obočí. Poté vytvořte diagonální čáru směrem dolů a spojte ji s linií horních řas. Křídlový efekt dodá vašim očím optické zvednutí.

Jak používat šablonu na oční linky pro nejlepší výsledky

Největším problémem, nejen pro make-upové nováčky, bývá vytvoření symetrického vzhledu linek.

Šablony na oční linky jsou skvělým nástrojem pro dosažení stejně silných a dlouhých linek. Jednoduše přiložte šablonu k oku a následujte hranu pro dokonalý tvar.

Návod na stínování očních linek

Pro větší rozměr a hloubku přidejte stíny podél oční linky. Použijte stín v kontrastní barvě k oční lince a jemně rozmažte pro přirozený vzhled.

S barvami můžete různě experimentovat a najít si ideální kombinaci pro barvu vašich očí a jejich tvar.

Jak kombinovat stínování s očními linkami pro větší intenzitu a rozměr

Kombinujte matné a lesklé stíny s očními linkami pro dramatický vzhled. Aplikujte matné stíny na víčka a poté použijte lesklé linky pro extra lesk a intenzitu.

Lesklé a třpytivé stíny můžete naopak doplnit matnější linkou, která doplní vzhled o intenzivnost.

Závěr

Líčení očí za pomocí očních linek skýtá neskutečné množství možností. Každé oči mají svou jedinečnou krásu, ať je jejich tvar kulatý, mandlový, jsou menší či větší, pro všechny typy existuje množství technik a nástrojů k jejich efektivnímu zvýraznění.

Ať už se rozhodnete pro jemný denní vzhled nebo pro smyslné večerní líčení, s perfektními očními linkami můžete dosáhnout působivého a sebevědomého vzhledu.

Pokud máte stále pochybnosti nebo se chcete naučit ještě více, doporučujeme vám obrátit se na náš kosmetický salon.

Naše kosmetičky jsou zkušené v umění líčení (v Praze patří mezi nejlepší) a rády vám pomohou najít ty nejlepší oční linky pro váš unikátní tvar očí a vykouzlí vám look, na jehož vytvoření zatím nemáte odvahu.

Objevte krásu v sobě samých a objednejte si profesionální líčení v našem kosmetickém salonu

Naše zkušené kosmetičky vám citlivě poradí a pomohou vytvořit ideální styl líčení, který bude lichotit tvaru vašich očí