Barevné líčení očí - rozjasněte s ním svůj pohled

Dostupné široké spektrum barev očních stínů přímo vybízí k experimentování, ale vždy je třeba v první řadě brát v úvahu to, co vám příroda nadělila. Vizážistky salonu Sabiny Pavlovské poradí, jak vytvořit trendy barevné líčení očí, které je přitom stále vkusné a nositelné.

Perfektní sladění barvy očí s paletkou výrazných stínů? Nechte se hýčkat a spolehněte na náš zkušený tým vizážistek!

Obsah

Barevné líčení očí jako současný trend

Pestrobarevné líčení zažívá v posledních letech velký comeback. Nosí ho takové krásky jako Margot Robbie, Lily Collins nebo Emma Stone.

Ženy si na něj samy ale málokdy troufnou – ať už protože neumí vybrat správné odstíny a vhodně je skombinovat, nebo ze strachu, že výsledek bude působit spíš směšně než módně.

Pokud však jeho základy ovládnete, možnosti svého každodenního líčení tím neskutečně rozšíříte a budete si moci být jistá, že váš look neunikne obdivným pohledům ostatních.

Začít s experimenty můžete tak, že paletku přírodních barev pomalu rozšíříte. Na výraznější odstíny, nebo dokonce neonky přejděte postupně.

Líčení očí podle jejich barvy

obrázek 1

Při volbě barviček pro líčení musíte vzít v potaz charakteristické rysy vašeho obličeje a podívat se na něj komplexně. Jen tak se vám podaří vytvořit harmonický celek.

V úvahu bereme v první řadě barvu očí, ale nezapomínáme ani na barvu pleti, vlasů a tvar obličeje. Jen tak dokážeme pohled zvýraznit a přitáhnout k němu pozornost, aniž bychom nechtěně podtrhly případné nedokonalosti.

Jaký vliv má barva očí na volbu líčení

Líčení má stejnou moc, jako oblečení do vhodně zvolené barvy – dokáže vás rozzářit, zvýraznit vaší přirozenou krásu, dokonce ubrat pár let.

V případě že sáhnete vedle, můžete naopak upozornit na některé nedostatky, jako je přítomnost zčervenání a namodralých žilek.

Jindy zase namísto hravého looku docílíte pohledu, jenž vypadá unaveně, smutně a nevýrazně.

Ne všechny barevné kombinace zkrátka fungují ve váš prospěch, proto je třeba při práci s nimi mít na paměti základy jejich harmonie a kontrastu.

Tipy pro výběr barev podle barvy očí

obrázek 3

Jaké barvičky vašemu pohledu polichotí? Nechte se inspirovat našimi tipy!

Hnědé oči

Hnědé oči jsou v našich zeměpisných končinách vůbec nejrozšířenější. Do jisté míry jsou univerzální, přesto byste se měly vyvarovat příliš tmavých odstínů.

Váš pohled by tak mohl působit unaveně. Majitelkám hnědých očí sluší zejména zemité odstíny - skvěle vypadají béžová, hnědá a broskvová.

Z těch výraznějších se pak nemusíte bát vyzkoušet oranžovou, zelenou či dokonce modrou. Tyto barvy vytvoří s hnědou kontrast, a vaše oči tak krásně vyniknou.

Pro večerní líčení neváhejte použít zlatou. Přizpůsobte oční linky podle tvaru očí a volte při tom klasickou černou, popřípadě hnědou. Chcete-li odvážnější variantu, na linku použijte královskou modrou.

Modré oči

Modré oči si mohou dovolit poměrně širokou barevnou paletu. Možná jste si samy všimly, jak dokonale vyniknou zejména v kombinaci s opálenou pokožkou.

Podobného efektu se vám podaří docílit díky hnědým očním stínům, jenž vytvoří výrazný kontrast. Vašim očím dále budou slušet oční stíny v růžové, fialové či šedé barvě.

Vyberte si některou z těchto barev a hrajte si s několika jejími odstíny najednou. Při dnešní dostupnosti širokého výběru očních stínů to je více než snadné!

Zelené oči

Zelenooček po světě běhá málo, při barevném líčení si ale mohou dovolit popustit uzdu své fantazii. Zelená je totiž ideální barva pro hru s kontrasty, proto jejich majitelky nesvazují téměř žádná omezení.

Pro denní líčení velmi dobře poslouží pískové, hořčicové a jemné oranžové odstíny. Pro večerní příležitosti jemné barvy vyměňte za ty tmavší nebo zvolte perleťové odlesky.

Objevte kouzlo vkusného, přesto originálního barevného líčení

Naše profesionální vizážistky mají trendy v malíčku

Tipy a triky na barevné líčení očí

obrázek 5

Paletka divočejších barev sama o sobě úspěch ještě neznamená. Znát následují triky se vám určitě při extravagantním líčení bude hodit.

Abyste dosáhly okouzlujícího efektu, neobejdete se bez opravdu velmi kvalitních stínů. Důležitá je jejich vysoká pigmentace.

Ta vám je dovolí jednoduše stínovat a vytvářet barevné přechody, které jsou plynulé. Hrubé okraje stínů dokáží napáchat stejné škody, jaké nesprávně zvolená barva.

Dbejte vždy na to, abyste je vystínovaly do ztracena.

Barevné líčení očí je samo o sobě velmi výrazným elementem. Proto je vhodné ubrat na jiných místech, zejména pak při líčení rtů.

Ty stačí vykreslit konturovací tužkou a nanést přirozenou rtěnku či lesk - vše v nude odstínech.

Možná to zní paradoxně, ale základem barevného líčení by měl vždy být neutrální, hnědý stín.

S ním vytvořený jemný stín celkový make-up zjemní, proto ani ty nejbláznivější barevné kombinace nebudou ve finále působit příliš tvrdě. Rovněž pomáhá vytvořit maximálně plynulé přechody.

Nezapomínejte na úpravu obočí, každé výraznější líčení přitáhne pozornost i na něj.

Doporučujeme moderní tvar obočí svěřit do rukou specialistů a pak je jen v optimální formě udržovat. Stačit vám k tomu bude jen obyčejná tužka nebo stíny. Obočí na závěr pročešte kartáčkem.

Zrovna tak jako obočí by v té nejlepší kondici měly být i řasy. Jejich zvýraznění by zkrátka nikdy nemělo chybět.

Klasickou černou řasenkou nikdy neuděláte chybu, pokud se ale barviček nebojíte, klidně vyzkoušejte i modrou.

Pokud máte pocit, že s nimi potřebujete pomoc, zvažte možnost profesionálního barvení řas či liftingu řas. Ze zkušeností mnoha žen právě tyto dva zákroky pohledu dodají onu pověstnou jiskru.

Návod na výrazné líčení očí

obrázek 7

Máte paletku s očními stíny po ruce a víte, jaké barvy se vám budou hodit? Výborně! Nezbývá než se do toho pustit.

Ze všeho nejdříve naneste na víčka bázi pod oční stíny. Ta zakryje případné nedokonalosti, čímž vám připraví perfektní pracovní plochu.

Zároveň s její pomocí budou stíny hezky držet a líčení bude vypadat dobře po delší dobu. Pak vystínujte oční víčka včetně záhybů zmíněným neutrálním stínem.

Poté aplikujte oční stín do vnější poloviny víčka. Vždy postupujte od středu oka směrem ven až do ztracena.

Pokračujte s nanesením další barvy na vnitřní polovinu víčka. Jako poslední zvýrazněte vnitřní koutek oka. Pro jeho rozjasnění použijte kontrastní barvu.

Pro ještě intenzivnější make-up můžete v líčení pokračovat v linii pod spodními řasami. I v tomto případě postupujte od středu směrem k vnějšímu koutku oka.

Nakonec oči orámujte pomocí oční linky. Řasy natočte kleštičkami a zvýrazněte řasenkou, která je opticky prodlouží a zahustí.

Připravíme vás na jakoukoliv příležitost

Svatba, návštěva divadla či reprezentační ples – vždy budete vypadat perfektně

Pestrobarevné líčení - rada na závěr

Barevné oční líčení je momentálně v kurzu. Je neotřelé, originální a rozhodně s ním neprojdete bez povšimnutí. Jeho extravagance však může být dvojsečná.

Sklouznout k nevkusu, nezvládnout barevnou teorii a nevhodně stíny vybrat s ohledem na barvu očí a podtón pleti – to vše jde velmi rychle a jednoduše.

Pokud do svého běžného líčení přece jen chcete vnést závan nových trendů a pestrobarevnou paletku si vyzkoušet, doporučujeme alespoň pro začátek vyhledat pomoc profesionálů.

V kosmetickém studiu Sabiny Pavlovské vám vizážistky v rámci konzultace doporučí tu správnou barvu, která se pro vaše líčení očí bude nejvíce hodit.

Nechte se inspirovat jejich výběrem i bezchybnou technikou aplikace dekorativní kosmetiky. Naše specialistky se kromě konzultace postarají také o váš make-up, v Praze, kde sídlí náš salon.

Ať už bezchybné líčení potřebujete na jakoukoliv příležitost.