Barevné líčení očí - rozjasněte s ním svůj pohled

Dostupné široké spektrum barev očních stínů přímo vybízí k experimentování, ale vždy je třeba v první řadě brát v úvahu to, co vám příroda nadělila. Vizážistky salonu Sabiny Pavlovské poradí, jak vytvořit trendy barevné líčení očí, které je přitom stále vkusné a nositelné.

Perfektní sladění barvy očí s paletkou výrazných stínů? Nechte se hýčkat a spolehněte na náš zkušený tým vizážistek!

Barevné líčení očí jako současný trend

Pestrobarevné líčení zažívá v posledních letech velký comeback. Nosí ho takové krásky jako Margot Robbie, Lily Collins nebo Emma Stone. Ženy si na něj samy ale málokdy troufnou – ať už protože neumí vybrat správné odstíny a vhodně je skombinovat, nebo ze strachu, že výsledek bude působit spíš směšně než módně.

Pokud však jeho základy ovládnete, možnosti svého každodenního líčení tím neskutečně rozšíříte a budete si moci být jistá, že váš look neunikne obdivným pohledům ostatních. Začít s experimenty můžete tak, že paletku přírodních barev pomalu rozšíříte. Na výraznější odstíny, nebo dokonce neonky přejděte postupně.

Líčení očí podle jejich barvy

Při volbě barviček pro líčení musíte vzít v potaz charakteristické rysy vašeho obličeje a podívat se na něj komplexně. Jen tak se vám podaří vytvořit harmonický celek.

V úvahu bereme v první řadě barvu očí, ale nezapomínáme ani na barvu pleti, vlasů a tvar obličeje. Jen tak dokážeme pohled zvýraznit a přitáhnout k němu pozornost, aniž bychom nechtěně podtrhly případné nedokonalosti.

Jaký vliv má barva očí na volbu líčení

obrázek 1

Líčení má stejnou moc, jako oblečení do vhodně zvolené barvy – dokáže vás rozzářit, zvýraznit vaší přirozenou krásu, dokonce ubrat pár let. V případě že sáhnete vedle, můžete naopak upozornit na některé nedostatky, jako je přítomnost zčervenání a namodralých žilek.

Jindy zase namísto hravého looku docílíte pohledu, jenž vypadá unaveně, smutně a nevýrazně. Ne všechny barevné kombinace zkrátka fungují ve váš prospěch, proto je třeba při práci s nimi mít na paměti základy jejich harmonie a kontrastu.

Tipy pro výběr barev podle barvy očí

Jaké barvičky vašemu pohledu polichotí? Nechte se inspirovat našimi tipy!

obrázek 3

Hnědé oči

Hnědé oči jsou v našich zeměpisných končinách vůbec nejrozšířenější. Do jisté míry jsou univerzální, přesto byste se měly vyvarovat příliš tmavých odstínů. Váš pohled by tak mohl působit unaveně. Majitelkám hnědých očí sluší zejména zemité odstíny - skvěle vypadají béžová, hnědá a broskvová.

Z těch výraznějších se pak nemusíte bát vyzkoušet oranžovou, zelenou či dokonce modrou. Tyto barvy vytvoří s hnědou kontrast, a vaše oči tak krásně vyniknou. Pro večerní líčení neváhejte použít zlatou. Přizpůsobte oční linky podle tvaru očí a volte při tom klasickou černou, popřípadě hnědou. Chcete-li odvážnější variantu, na linku použijte královskou modrou.

obrázek 5

Modré oči

Modré oči si mohou dovolit poměrně širokou barevnou paletu. Možná jste si samy všimly, jak dokonale vyniknou zejména v kombinaci s opálenou pokožkou. Podobného efektu se vám podaří docílit díky hnědým očním stínům, jenž vytvoří výrazný kontrast.

Vašim očím dále budou slušet oční stíny v růžové, fialové či šedé barvě. Vyberte si některou z těchto barev a hrajte si s několika jejími odstíny najednou. Při dnešní dostupnosti širokého výběru očních stínů to je více než snadné!

obrázek 7

Zelené oči

Zelenooček po světě běhá málo, při barevném líčení si ale mohou dovolit popustit uzdu své fantazii. Zelená je totiž ideální barva pro hru s kontrasty, proto jejich majitelky nesvazují téměř žádná omezení. Pro denní líčení velmi dobře poslouží pískové, hořčicové a jemné oranžové odstíny. Pro večerní příležitosti jemné barvy vyměňte za ty tmavší nebo zvolte perleťové odlesky.

Objevte kouzlo vkusného, přesto originálního barevného líčení

Naše profesionální vizážistky mají trendy v malíčku.

Tipy a triky na barevné líčení očí

obrázek 9

Paletka divočejších barev sama o sobě úspěch ještě neznamená. Znát následují triky se vám určitě při extravagantním líčení bude hodit.

Důvody, proč lidé chtějí barvit své řasy doma

Barvení řas však vyžaduje pečlivost a hygienu. Pokud se nerozhodnete pro profesionální salónovou službu, mějte na paměti rizika domácího barvení. Nesprávná aplikace nebo nevhodné produkty mohou být nebezpečné pro vaše oči.

Doporučujeme proto vyhledat raději péči profesionála. Návštěva salonu krásy totiž není jen investice do vašeho vzhledu, ale i skvělý způsob, jak relaxovat. V našem salonu nevykouzlíme jen krásnou barvu řas, přečtěte si i zkušenosti s liftingem řas, nebo vyzkoušejte laminaci řas, pro kompletně upravené řasy.

Návod na výrazné líčení očí

obrázek 11

Máte paletku s očními stíny po ruce a víte, jaké barvy se vám budou hodit? Výborně! Nezbývá než se do toho pustit.

obrázek 3

Ze všeho nejdříve naneste na víčka bázi pod oční stíny. Ta zakryje případné nedokonalosti, čímž vám připraví perfektní pracovní plochu. Zároveň s její pomocí budou stíny hezky držet a líčení bude vypadat dobře po delší dobu. Pak vystínujte oční víčka včetně záhybů zmíněným neutrálním stínem.

obrázek 5

Poté aplikujte oční stín do vnější poloviny víčka. Vždy postupujte od středu oka směrem ven až do ztracena. Pokračujte s nanesením další barvy na vnitřní polovinu víčka. Jako poslední zvýrazněte vnitřní koutek oka. Pro jeho rozjasnění použijte kontrastní barvu.

obrázek 7

Pro ještě intenzivnější make-up můžete v líčení pokračovat v linii pod spodními řasami. I v tomto případě postupujte od středu směrem k vnějšímu koutku oka.

obrázek 19

Nakonec oči orámujte pomocí oční linky. Řasy natočte kleštičkami a zvýrazněte řasenkou, která je opticky prodlouží a zahustí.

Připravíme vás na jakoukoliv příležitost

Svatba, návštěva divadla či reprezentační ples – vždy budete vypadat perfektně.

Pestrobarevné líčení - rada na závěr

Barevné oční líčení je momentálně v kurzu. Je neotřelé, originální a rozhodně s ním neprojdete bez povšimnutí. Jeho extravagance však může být dvojsečná. Sklouznout k nevkusu, nezvládnout barevnou teorii a nevhodně stíny vybrat s ohledem na barvu očí a podtón pleti – to vše jde velmi rychle a jednoduše.

Pokud do svého běžného líčení přece jen chcete vnést závan nových trendů a pestrobarevnou paletku si vyzkoušet, doporučujeme alespoň pro začátek vyhledat pomoc profesionálů. V kosmetickém studiu Sabiny

Pavlovské vám vizážistky v rámci konzultace doporučí tu správnou barvu, která se pro vaše líčení očí bude nejvíce hodit. Nechte se inspirovat jejich výběrem i bezchybnou technikou aplikace dekorativní kosmetiky. Naše specialistky se kromě konzultace postarají také o váš make-up, v Praze, kde sídlí náš salon. Ať už bezchybné líčení potřebujete na jakoukoliv příležitost.

Objevte své ještě krásnější já!

V našem salonu se znovu zamilujete do svého odrazu.