Jak si vytvarovat obočí? Vždy respektujte tvar vašeho obličeje!

Chcete dodat vaší tváři na půvabu, a tak přemýšlíte, jak si vytvarovat obočí? Jak ho co nejlépe upravit a zdůraznit tím vaši přirozenou krásu?

Seznámíme vás s technikou eyebrow mapping a řekneme vám, co je důležité pro dosažení optimálního výsledku. Přiblížíme vám nejobvyklejší metody tvarování obočí, a hlavně vás naučíme respektovat následující pravidlo: Tvar obočí musí být vždy v souladu s tvarem vašeho obličeje!

Toužíte po perfektním obočí? Sama si na jeho úpravu netroufáte a potřebujete pomoc? Poraďte se se zkušenými odborníky!

Obsah

Jak si vytvarovat obočí a proč je jeho tvar tak důležitý

Obličej každého člověka je jedinečný a je zpravidla také tím, čeho si u druhých lidí všimneme nejdříve. Oči, nos a rty. A samozřejmě také obočí. To vše utváří celkový dojem, kterým na své okolí působíme.

Aby byl tento dojem co nejpříznivější, měl by obličej vypadat harmonicky. Toho lze naštěstí dosáhnout téměř vždy. Navzdory případným nedokonalostem, jimiž nás „obdařila“ příroda. A jakou roli v tom hraje tvar obočí? Naprosto zásadní!

Chcete, aby váš obličej působil přirozeně a zároveň příjemně? A marně přemýšlíte, jak si vytvarovat obočí, abyste toho dosáhla? Nabídneme vám spolehlivé řešení!

Správný tvar obočí dá vyniknout vašim očím

obrázek 1

Někdo kdysi řekl, že obočí je pro oko tím, čím je pro obraz rám. A je to každopádně pravda. Ale i velice krásný obraz, je-li zasazen do nevhodného rámu, obvykle příliš nevynikne.

Máte krásné oči a chcete jejich půvab ještě zdůraznit? Pak musíte zvolit správný tvar obočí. Takový, který vnese do výrazu vaší tváře ladnost a harmonii a dá vašim očím patřičně vyniknout.

Úprava obočí je tak trochu umění. Základní pravidla, jimiž se toto umění řídí, se však může naučit v podstatě každý.

Jaké má vaše obočí tvar? Existuje 5 základních typů!

Vzhled obočí se do jisté míry řídí aktuálními módními trendy. Podobně jako účesy nebo oblečení. Faktem ale je, že co vypadá dobře na jedné ženě, jiné moc slušet nemusí.

Někdy proto můžete úpravou obočí celkový dojem spíše pokazit než vylepšit, pokud se budete za každou cenu držet módního trendu. Tím, co je právě módní, se tedy spíše jen inspirujte. A vsaďte raději na vlastní individualitu!

Zkrátka vycházejte především z toho, co je pro vás přirozené a nepokoušejte se o nějakou radikální proměnu. Nejprve si ujasněte, jaké má vaše obočí tvar. Rozlišujeme těchto 5 základních typů:

Co je eyebrow mapping?

obrázek 3

Než si trochu přiblížíme rozmanité metody úpravy obočí, pokusíme se vám vysvětlit, co je to „eyebrow mapping“ neboli mapování. Jde o pojem, který je pro vás možná nový.

Každopádně je však dobré se s ním seznámit. Technika mapování je totiž pro správné vytvarování obočí důležitá. S její pomocí je možné co nejpřesněji určit jeho optimální tvar, a to na základě těchto detailů:

Základy mapování

Základem techniky mapování je vyznačení tří hlavních čar. Použít můžete tužku, tenký štěteček na make-up nebo speciální provázek.

Čáry budou označovat tři záchytné body. Začátek, konec a oblouk obočí (nejvyšší bod). Postupujte takto:

Začátek

Tužku přiložte svisle od nosního důlku. Linka musí přecházet přes obočí. Tím vytýčíte začátek, který si tužkou označíte.

Nejvyšší bod

Tužku dejte diagonálně od nosního důlku (přes střed oka). Místo, kde tužka přetne obočí, je zároveň jeho nejvyšším bodem.

Konec

Tužku umístěte od důlku nosu přes vnější koutek oka. Místo, ve kterém protne obočí, je jeho koncem.

Technika, která vyžaduje preciznost

Technika mapování vyžaduje „cit pro věc“. Výhodou jsou samozřejmě také zkušenosti. Mapování by každopádně mělo být základem pro další úpravy a rozhodně ho vyzkoušejte ještě dřív, než se pustíte do líčení, voskování nebo barvení obočí.

Cílem této techniky je určení dokonalého tvaru obočí. Takového, který se perfektně hodí k rysům vašeho obličeje.

Pokud je eyebrow mapping proveden správně, lze obočí vytvarovat tak, že vypadá dokonale, a to při respektování vaší přirozenosti. Optimálně vytvarované obočí pak dodá vašemu obličeji na kráse.

Jak jsme řekli, podstatou mapování je práce s detaily. Svou roli hrají délka, sklon nebo nejvyšší bod obočí. A protože jde o postup, který vyžaduje preciznost, je možné, že vám přijde vhod ruka profesionála.

Nemáte s úpravou obočí dostatek zkušeností?

Chcete bezchybný výsledek? Využijte služeb našich špičkových specialistů!

Respektujte tvar vašeho obličeje!

obrázek 5

Tvar obočí, který se blíží ideálu, by měl zhruba ze 2/3 stoupat a z 1/3 klesat. Tolik teorie. Zmíněné mapování, které vám vytyčí jeho přesné linie, je přitom nanejvýš užitečné.

Jak jsme ale už uvedli, nejdůležitější je vaše individualita. Při úpravě obočí se proto musíte řídit především celkovým tvarem vašeho obličeje! Je to naprostý základ! Obočí musí s vaším obličejem dokonale souznít.

Toto je 5 nejobvyklejších tvarů obličeje i s osvědčenými tipy, které lze při tvarování obočí použít:

Oválný

Vám nabízí bezpočet možností. Při tvarování obočí budete mít celkem snadnou práci. Pro jistotu se ale vyhněte ostrým hranám!

Kulatý

Většinou potřebuje trochu zeštíhlit, takže zkuste „diamantový“ tvar obočí s výrazným (ostrým) obloukem.

Čtvercový

Vyžaduje obočí jemně zaoblené, aby došlo ke zjemnění rysů. Můžete tak rovněž opticky snížit vysoké čelo.

Obdélníkový (podlouhlý)

Potřebuje rovné a delší obočí (ideálně husté) bez ostrého oblouku. Taková úprava váš obličej na pohled lehce zkrátí.

Diamantový

Si žádá takový tvar obočí, který na pohled zúží širší čelo. Volte jemný oblouk!

Pravidla správné péče

Už znáte tvar vašeho obličeje? Víte, jak správně pracovat s pinzetou, jak si namalovat obočí nebo jaký druh kosmetiky zvolit? To vše je určitě důležité. Jsou tu ale i jiné znalosti a dovednosti, které je vhodné si osvojit.

Pokud se o obočí staráte výhradně sama a zatím jste neokusila výhody profesionální péče, můžete se snadno dopustit chyby. Chcete se chybám vyhnout? Ráda byste vypadala skvěle?

Tak dodržujte pravidla, která by vám odsouhlasil každý odborník. Správná péče by měla vypadat například takto:

4 osvědčené techniky tvarování obočí

obrázek 7

Aby dávalo tvarování obočí smysl, musíte vědět, co je pro vás vhodné a co nikoliv. Tvar vašeho obličeje v tom hraje zásadní roli.

A co metody, jimiž lze obočí upravovat? Toto jsou 4 osvědčené techniky, po nichž se vyplatí sáhnout:

Laminace obočí

Je specialitou našeho salonu. Nabízíme ji především proto, že je zřejmě nejefektivnější metodou, jakou si vůbec můžete dopřát.

Speciálními roztoky nejprve zjemníme chloupky, s nimiž se pak lépe pracuje. Upravíme je a zafixujeme. Lze je také zvýraznit a obarvit. Obočí udrží tvar klidně i 2 měsíce.

Modelace pinzetou a voskem

Je rovněž poměrně efektivní. Pinzetou se odstraní přebytečné chloupky přímo z obočí, vosk se pak použije na úpravu okolí.

Vláskování

Je metodou patřící do kategorie permanentního make-upu. Obočí se v tenkých linkách „dokresluje“ speciálním přístrojem.

Pudrové obočí

Spočívá v doplnění chloupků mikrotečkami. Lze tak dosáhnou zvýraznění a optického zahuštění obočí.

Máte ostrou pinzetu a nůžky?

Technik používaných pro tvarování a úpravu obočí je celá řada. Některé jsou zcela spolehlivé, s jinými je to o něco složitější. Chcete si obočí vylepšit sama? A máte ostrou pinzetu?

Pořiďte si ještě speciální nůžky na úpravu obočí a s trochou šikovnosti můžete metodu „vytrhávání a zastřihování“ praktikovat doma.

Pomocí pinzety se zbavíte nadbytečných chloupků a speciálními nůžkami pak obočí zastřihnete do požadovaného tvaru.

Nebo dáte přednost péči odborníka?

Rady a tipy

Chcete si dopřát komfort profesionálního líčení v Praze? Nebo hodláte vyzkoušet odbornou laminaci obočí? Vše vám ochotně nabídneme.

A máme pro vás i pár užitečných rad a tipů. Můžete je využít v případě, že se o svoje obočí budete raději starat sama. Tohle by se vám mohlo hodit:

Čemu se vyhnout?

Chcete vědět, jakým chybám byste se při úpravě obočí měla rozhodně vyhnout?

Toužíte po dokonalém obočí?

Vytvarovat obočí tak, aby dodalo ženě na půvabu, nemusí být vždy snadné. Vyžaduje to alespoň základní znalosti, šikovnost a jistou míru zkušeností.

Toužíte po dokonalém obočí, ale s jeho úpravou si nevíte rady? Nejste příliš zručná a bojíte se, že byste mohla něco pokazit?

Navštivte salon krásy Sabina Pavlovská v pražském Karlíně! Najdete zde pouze zkušené a zručné brow mastery – specialisty, kteří nejlépe posoudí, jaký tvar obočí je pro vás nejvhodnější.

Zvolí spolehlivou metodu a postarají se o to, abyste byla neodolatelná!

Pro dokonalý vzhled vašich řas neváhejte a objednejte se k nám ještě dnes!

Klikněte níže a zarezervujte si svůj termín