Jak si namalovat obočí – podrobný průvodce pro dosažení dokonalého vzhledu

Obočí je nedílnou součástí obličeje a dokáže naprosto nenuceně podtrhnout krásu vašich přirozených rysů.

Perfektně upravené obočí na sebe nestrhává veškerou pozornost, naopak je v dokonalé harmonii s celou vaší tváří. Úprava obočí by se neměla podceňovat.

Pokud už dál nechcete experimentovat, poradíme vám, jak si namalovat obočí jako opravdový profesionál. S pomocí našeho přehledného průvodce se naučíte zásadní pravidla, díky kterým zvládnete pravidelné úpravy zcela samostatně a konečný výsledek předčí vaše očekávání.

Máte neposedné obočí, které i přes veškerou snahu ani po úpravě nevypadá podle vašich představ? Netrapte se s ním samy a přijďte se poradit k nám!

Obsah

Jak si namalovat obočí, aby slušelo právě vám?

Líčení obecně je vždy otázkou osobního vkusu. Některé ženy preferují jemnou eleganci, jiné dávají přednost nápadité extravaganci. Úpravy obočí navíc podléhají módním trendům.

Na své si díky tomu přijdou majitelky hustého přírodního porostu, jemné přirozenosti i milovnice výrazného líčení. Nosí se téměř vše a pomalu a jistě se vrací i velmi tence vytrhané obočí, kterého se ještě nedávno všichni stranili.

Trendům byste ale rozhodně neměly podléhat za každou cenu. Některým ženám “huňaté” obočí vyloženě sluší, jiným by naopak prospělo obočí zjemnit a protrhat.

Ať už jsou vaše preference jakékoliv, vždy byste měly brát ohled na barvu vašich vlasů, odstín pleti, posazení a tvar očí a obličeje.

Vaše obočí může hrát v celé kompozici prim, ale požadovaného pozitivního efektu dosáhnete pouze za určitých podmínek. Jistě se ale shodneme, že vaším cílem jsou obdivné pohledy, nikoliv nepříjemné zírání kolemjdoucích.

Základem úspěchu je správný tvar: S tím vám pomohou šikovné šablony na obočí

obrázek 1

Barvení obočí je tak trochu věda. Pokud chcete toto umění ovládat na jedničku, bez důkladné přípravy se neobejdete. Učení stylem “pokus, omyl” je možný pouze v případě, že máte dostatek času a používáte výhradně smývatelné tužky nebo stíny.

Pokud se chystáte provádět jakékoliv permanentní úpravy a nemáte s výběrem vhodné barvy dostatek zkušeností, raději svěřte vaše obočí do rukou zkušené vizážistky.

Špatně provedené permanentní změny obočí mohou naprosto změnit celkový výraz vašeho obličeje. S experimenty v této oblasti proto buďte velmi opatrné. Než se ale pustíte do barvení, měly byste určit optimální tvar, který bude lichotit konturám vaší tváře.

Tipy, jak jednoduše určit optimální tvar obočí

Trik s tužkami

Budete potřebovat dvě obyčejné tužky. Jednu vedete v linii vnitřního koutku, druhou v linii vnějšího koutku oka. Tužky se kříží u kořene vašeho nosu.

Tam, kde se protínají s vaším obočím, by mělo obočí ideálně začínat a končit. Tato jednoduchá metoda vám pomůže vytvořit vizuálně dokonale symetrický výsledek.

Chloupky, které rostou za linii tužky, opatrně vytrhejte. Chloupky se trhají vždy ve spodní linii ve směru od vnitřního koutku ven.

Při vytrhávání byste se neměly nechat příliš unést. Obočí by si mělo zachovat svůj přirozený tvar.

Šablony

Pokud si nedokážete představit, jaký tvar obočí by vám slušel nejlépe, šablony jsou šikovné pomůcky, díky kterým si můžete vyzkoušet rozmanité styly.

V balení šablon najdete různé tvary obočí. Zvolenou šablonku si přiložíte na obočí a tužkou nebo stínem přesně vyrýsujete vybraný tvar.

Poté šablonu odstraníte a můžete zhodnotit výsledek. Pokud se vám líbí, stačí upravit kontury štětcem se zkosenou špičkou.

Nadbytečné chloupky můžete odstranit pinzetou nebo voskem. V případě, že nejste spokojené se sytostí barvy, můžete šablonu pečlivě přiložit znovu a barvu zesílit, nebo naopak s pomocí vatového tamponku původní odstín zesvětlit.

Zesvětlení s pomocí vatového tamponku není ale vždy možné. Některé kosmetické produkty jsou velmi odolné a poměrně rychle se vstřebávají. V některých případech si tedy pouze s vatovým tamponkem nevystačíte a budete muset použít odličovač.

Jak si správně nalíčit obočí s ohledem na barvu vlasů?

obrázek 3

Podařilo se vám určit optimální tvar obočí, který dokonale souzní s celým vaším obličejem? Výborně. Jste na dobré cestě, ale do cíle máte ještě daleko.

Aby obočí působilo zcela přirozeným dojmem, je naprosto zásadní zvolit správně i jeho barvu. Barva obočí by měla odpovídat barvě vašich vlasů. V tomto případě rozhodně neplatí, že černá sluší všem.

Pokud nechcete s výběrem správného odstínu šlápnout vedle, řiďte se následujícími pravidly:

Chcete vidět názorné ukázky zvolených barev na reálných ženách, které mají různé barvy vlasů? Prohlédněte si naši galerii fotografií laminace obočí před a po.

Jak si správně namalovat obočí tužkou aneb v jednoduchosti je krása

Tužka je ideální nástroj především v případě, kdy potřebujete doplnit prázdná místa (doplňování se budeme věnovat podrobněji v následující kapitole).

Užitečný tip!

Obočí malujte vždy až na konec. Nejprve si vytvořte celý make-up (oči, rty, make-up, pudr, tvářenka atd.), obočí dotváří celkový look.

Každodenní úpravy vám nevyhovují?

Barvení obočí má dlouhodobý efekt. Odborně vám poradíme s výběrem vhodného barevného odstínu, aby byl výsledek esteticky dokonalý

Jak namalovat chybějící obočí?

obrázek 5

Husté obočí je žhavým trendem posledních let. Dříve (a není to tak dávno) bylo žádoucí mít velmi precizně upravené, jemné obočí. Ve 20. a 30. letech minulého století se obočí zcela holilo a místo něj se kreslila tenká čárka.

Tento trend ženy oprášily v 90. letech a zdá se, že se opět vrací i ve 20. letech 21. století.

Takto extrémní zásahy do obočí si ale mohou vybrat svou daň. Některé ženy si trhaly obočí natolik poctivě, že v něm nyní mají viditelná holá místa, která je nutné nenápadně zaplnit.

Je to přesně váš případ? Se stavem vašeho obočí se nemusíte smířit. Poradíme vám, jak si upravit obočí, ve kterém chybí chloupky.

Rady a tipy, jak dokreslit obočí a jak obnovit jeho růst

Barvení obočí

Tato technika je vhodná pro ženy, které chtějí zvýraznit své přirozené obočí. Díky barvě vyniknou i chloupky, které jsou přirozeně extrémně světlé a mohou vytvářet iluzi holého místa.

Barva také opticky vyplní prostor mezi chloupky. První barvení byste měli nechat na profesionální vizážistce, která na základě svých zkušeností vybere vhodný odstín barvy.

Důležitá je také technika samotného barvení. Nabízíme profesionální líčení v Praze se specializací na úpravy obočí. Poradíme si se všemi typy obočí a navrhneme vám optimální řešení šité na míru.

Dokreslování

Jednoznačně nejjednodušší a také nejlevnější varianta, jak efektivně zaplnit prázdná místa. Potřebujete pouze ostrou tužku a stíny v odpovídající barvě.

Jak už jsme zmínili výše, tužka by měla být velmi ostrá, aby byly jednotlivé tahy co nejtenčí. Stínem pak dodáte obočí objem.

Tato metoda je vhodným řešení pro ty z vás, které máte samostatné úpravy obočí již zvládnuté na jedničku a prázdná místa nejsou příliš rozsáhlá, takže vám pravidelná úprava zabere jen pár minut.

Microblading

Pokud je vaše obočí výrazně asymetrické, holá místa jsou příliš rozsáhlá, takže by pro vás bylo každodenní dokreslování zbytečně časově náročné, mohl by pro vás být vhodným řešením microblading nebo permanentní tetování.

Jedná se o procedury, které vždy provádí certifikovaná specialistka. Tyto metody jsou poměrně finančně náročné, ale mají dlouhodobý efekt.

Microblading vydrží několik měsíců a permanentní tetování až 2 roky. Pokud vás tyto alternativy zaujaly, rozhodně věnujte pozornost výběru specialistky. Odstranění špatného permanentního make-upu je velmi nákladné.

Séra a kondicionéry na podporu růstu

V některých případech stačí, když budete trpělivé. Růst chloupků lze podpořit používáním kvalitních sér a speciálních kondicionérů. Výsledky se dostaví zhruba po 6 týdnech pravidelného používání.

Doporučujeme!

Základní techniky už máte v malíčku? Úpravy obočí vás baví a chcete se v tomto oboru i nadále zlepšovat, ať už z osobních nebo profesních důvodů? V tom případě si nenechte ujít náš Brow Master kurz.

Náš kurz je určený nejen pro začátečníky, ale také pro profesionály z již zaběhnutých kosmetických salonů, kteří chtějí udržet krok s konkurencí

Zarezervujte si vaše místo ještě dnes!

V salonu Sabiny Pavlovské vás naučíme, jak si hezky namalovat obočí

Obočí je buď dokonalou třešničkou na dortu, nebo naopak naprosto nepřehlédnutelnou vadou na kráse.

Tvar a jeho hustota dokáže změnit celý výraz obličeje, a v některých případech přidá i několik zcela zbytečných let navíc.

Úprava obočí je umění, kterému je nutné se naučit. Pokud máte pocit, že si se svým obočím nevíte rady, je na čase to jednou provždy změnit.

V našem kosmetickém salonu se specializujeme na úpravy, laminace a barvení obočí. Nabízíme také laminace, barvení a prodlužování řas.

Naše specialistky mají bohaté zkušenosti se všemi typy obočí a dokážou velmi efektivně řešit různé druhy estetických vad.