Nejlepší tipy, jak si upravit obočí správně! Doma nebo raději v salonu?

Jak si upravit obočí? Nepodceňujte tuto otázku. Tato nepatrná část obličeje totiž hraje velmi důležitou úlohu v celkové vizáži. Správně upravené obočí dokáže zdůraznit vaši krásu a vytvořit dojem symetrie a elegance. Pokud však šlápnete vedle, z vysněného cíle se může stát noční můra. A to platí i pro muže.

Přemýšlíte, jak si správně upravit obočí? Nejlepší možností je návštěva salonu s profesionály – brow mastery. Ti vám pomohou najít ten správný tvar i barvu vašeho obočí.

Význam obočí v rámci celkového vzhledu obličeje

Správně upravené obočí má vliv i na tyto 3 faktory

obrázek 1

Vytváří rámec obličeje

To je prostě základ. Správně upravené obočí může opticky zvýraznit rysy obličeje a vytvořit dojem symetrie. Díky tomu vypadají lidé mnohem více přitažlivější i příjemnější. A to nejen ženy, ale i muži.

obrázek 3

Podporuje pozitivní vnímání vaší osobnosti

Dobře upravené obočí může podpořit pozitivní dojem. I proto by měla patřit úprava obočí spíše do rukou profesionálů. Nikdo nechce hned na první pohled vytvářet vystrašený či přísný dojem.

obrázek 5

Má omlazující efekt

Správný tvar obočí může pomoci vizuálně zvednout oči a podpořit mladistvý vzhled. Naopak obočí, které je příliš tenké nebo neupravené, může naopak přidávat léta navíc.

Jak si doma upravit obočí? 4 věci, které potřebujete vědět, než se do toho pustíte

obrázek 7

Znalost tvaru obličeje je základ

Je váš obličej kulatý, hranatý či oválný? Toto všechno byste měli vědět než se svým obočím začnete něco podnikat. Úprava obočí je věda a najít ten správný tvar pro daný obličej není zcela jednoduché. Jinak se vám může stát, že obočí, které by vám mělo lichotit, z vás naopak udělá někoho jiného.

obrázek 9

Nejdříve vše promyslete a teprve potom konejte

Vytrhávejte své chloupky opatrně. Než dorostou, chvíli to potrvá a v běžném životě existuje jen několik málo věcí, které jsou horší, než nepovedená úprava obočí.

obrázek 11

Použití vhodných produktů udělá mnoho práce za vás

Užití kvalitních značek gelů, stínů a tužek vám ušetří mnoho práce. Ale i líčení užívejte s rozmyslem. Vzpomínáte na Marfušu z Mrazíka? Přesně takhle by to vypadat nemělo.

obrázek 13

Profesionálové jsou sázka na jistotu

Ne vždy se vše podaří tak, jak by mělo. Pokud chcete mít jistotu kvalitně a dobře odvedené práce, je vždy lepší najít kosmetický salon. Nejlepší je ten, který přímo zaměstnává takzvané brow mastery - tedy specialisty na úpravu obočí.

Ti nejzkušenější pak pořádají i brow master kurzy. Tak tomu je i v případě našeho salonu - Sabina Pavlovská. V tomto případě budete mít tedy jistotu opravdu zkušených mistrů svého řemesla.

Jak si správně upravit obočí

obrázek 15

Většinou je jednodušší vyrazit do kosmetického salonu, kde vám s úpravou obočí dokáží efektivně pomoci. Co když se však rozhodnete pro druhou možnost a služby profesionálů využít nechcete?

obrázek 5

Jak si doma upravit obočí

I domácí úprava obočí je možná. Budete k tomu potřebovat trochu trpělivosti, klidu i umu. Pokud do své procedury chcete zahnout i barvení obočí, dejte pozor, aby se jednalo o barvu na obočí a ne na vlasy.

obrázek 19

Pomůcky, které budete potřebovat

 • Pinzeta, vosk nebo speciální zastřihovače chloupků na obličej
 • Hřeben na obočí
 • Zrcadlo

 • obrázek 21

  Příprava obočí

  Očistěte obočí a okolí obočí, aby byli kůže i chloupky zbavené make-upu a dalších nečistot. Pro lepší manipulaci s chloupky obočí rozčešte. Pokud plánujete použít pinzetu, tak ji nezapomeňte řádně dezinfikovat.

  obrázek 23

  Jak si zvolit správný tvar obočí pro tvar obličeje

  Zvolit správný tvar obočí je zásadní. Pokud s úpravami obočí začínáte, je vždy mnohem jistější zajít do specializovaného kosmetického salonu s odborníky přímo na úpravu obočí. Ti nejlépe najdou ten správný tvar pro vaši tvář.

  Jak si vytvarovat obočí doma? Na začátek je potřeba určit jeho tvar. Nejjednodušší metoda, jak to zjistit, je pomocí přikládání kosmetického štětce:

  • Začátek obočí by měl být tam, kde štětec spojuje vnější stranu nosu s vnitřním koutkem oka.
  • Konec obočí můžete určit tím, že štětec spojíte s křídlem nosu a vnějším koutkem oka.
  • Bod, kde by mělo být obočí nejvyšší, lze stanovit tak, že spojíte štětec s křídlem nosu a středem oka
  obrázek 25

  Jak správně vytrhat nepotřebné chloupky

  Vytrhávání chloupků je vždy lepší provádět po teplé koupeli. Chloupky trhejte po směru růstu, druhou rukou napínejte kůži, tam kde chloupky vytháváte.

  obrázek 27

  Jak upravit délku obočí

  Nejlepšího výsledku dosáhnete pomocí zastřihovače nebo ostrých nůžek. Postupujte však pomalu a opatrně. Pokud jsou některé chloupky příliš dlouhé nebo nezapadají do celkového tvaru obočí, můžete je vytrhnout pinzetou.

  obrázek 29

  Jak správně nalíčit obočí

  Pro efekt, který bude vypadat přirozeně, je vždy dobré vybrat odstíny, které se podobají přirozené barvě obočí. Gely na obočí vám chloupky zafixují přesně tak, jak potřebujete. A při výsledném líčení vždy myslete na to, že méně bývá opravdu lepší volbou. Proto to s dokreslováním chloupků nepřehánějte.

  Váháte nad tím, jak si doma upravit obočí tak, aby vypadalo hezky?

  Zkuste to bez přešlapů a dopřejte si obočí, které podtrhne vaši krásu.

  Porovnání úpravy obočí doma a v salonu

  obrázek 31

  Přemýšlíte, kdy je lepší vydat se do kosmetického salonu a kdy je výhodnější vsadit na domácí úpravy?

  Do kosmetického salonu je vždy vhodnější zajít v těchto případech.

  Ovšem i na výběru salonu záleží. Vždy vybírejte kvalitní salon, jehož práce a styl se vám líbí. Při výběru se také soustřeďte i na používané metody úpravy obočí.

  Moderní metody úpravy obočí

  obrázek 19

  Laminace obočí

  Laminace dokáže chloupky zafixovat tak, že celkový výsledek vypadá na dlouhou dobu velmi přirozeně a upraveně. Pokud si nejste jisti o čem je řeč, fotogalerie laminace před a po vám ukáže nejen sílu této metody, ale i práci daného salonu.

  obrázek 35

  Barvení hennou

  Jedná se o velmi šetrnou možnost, jak obočí obarvit. Brow masterky z našeho salonu vás svým umem dokáží překvapit. Uvidíte, co všechno udělá namíchání správného odstínu obočí s vaší celkovou vizáží.

  Netrapte se domácí úpravou obočí

  Po zásahu profesionálů bude vaše obočí vypadat přirozeně, ale zároveň podtrhne vaši celkovou krásu.

  Jak si upravit husté obočí

  Husté obočí potřebuje mnohem více práce a trpělivosti, aby vypadalo co nejlépe. Ovšem i zde platí, to, co v jiných případech.

  Jak si upravují obočí muži

  obrázek 37

  Jak si upravit obočí? Muži mají problémy s hustým obočím a nehezkým tvarem. A jak to řešit? I zde je potřeba najít ten správný tvar obočí podle tvaru obličeje.

  Jak si muži mohou sami upravit obočí doma?

  Návštěva kosmetického salonu už není pro muže tabu. Mnoho z nich už vyhledává i tyto služby, jen se o tom diskrétně mlčí. Co však dělat v případě, že to chcete nejprve vyzkoušet v klidu domova?

  obrázek 39

  Tvarujte okraje

  Jemné úpravy okrajů obočí pomocí nůžek či zastřihovače obočí mohou dodat mužskému obličeji požadovaný výraz.

  obrázek 27

  Zkracujte

  Zkrácení příliš dlouhých chloupků, které přesahují hlavní linii obočí, dodá upravený vzhled.

  obrázek 25

  Udržujte

  Vytrhávání a stříhání přebytečných chloupků v oblasti mezi obočím a horní částí nosu také pomůže k pěstěnějšímu vzhledu.

  Závěr

  Obočí je něco, co jednoduše neskryjete. Vašemu obličeji dodává výraz a velmi často se velkou měrou podílí i na utváření prvotní představy, kterou si o vás vytváří lidé, jež potkáte. Proto si nenechte první dojem zkazit kvůli špatnému tvaru obočí.

  Jak si tedy upravit obočí? Nejjistější možností je návštěva kosmetického salonu. Vždy dbejte na kvalitu. Před návštěvou si prohlédněte práci salonu. Pokud u vás nebude rezonovat, najděte si jiný. Pro úpravu obočí je vhodnější, aby měl salon takzvané brow-mastery, kteří se specializují právě na jeho úpravu.

  V případě, že se rozhodnete upravit si obočí doma, dbejte vždy na to, aby tvar obočí odpovídal tvaru obličeje. Barvení obočí by pak mělo patřit spíše do rukou odborníků, protože dokáží mnohem lépe odhadnout a namíchat odstín, který bude příjemně ladit s vašimi vlasy a tónem pleti.

  Laminace obočí mu dokáže dát upravený charakter po dobu několika týdnů. Vaše obočí bude vypadat upraveně, ať se děje, co se děje. Za touto metodou je však potřeba jít do kvalitního kosmetického salonu, který se na úpravu obočí specializuje. V Praze to může například být právě náš kosmetický salon Sabina Pavlovská.

  Na prvním dojmu záleží

  Upravené obočí správného tvaru dokáže udělat s vaší vizáží velké změny. A o to se v našem salonu velmi rády postaráme.