Lash lifting doma vs. v salonu? Jak pozvednout řasy a co je lepší volba pro vás?

Toužíte pozvednout své řasy, ale nejste si jistá, zda se pustit do lash liftingu doma nebo to raději nechat na profesionálech? Řasy jsou velmi křehké a polámat je lze velmi snadno.

Pokud nejste výjimečně zručné a chcete, aby výsledek opravdu vydržel, pak návštěva specializovaného estetického studia bude pro vás tou nejlepší volbou.

Dopřejte si přirozeně natočené řasy, které jsou zároveň silné, vyživené a chráněné před vnějšími vlivy. Objednejte se na lash lifting do našeho salonu.

Obsah

Co je potřeba pro lash lifting doma?

obrázek 1

Lash lifting, neboli laminace řas, je moderní kosmetická metoda jejich natočení a zpevnění. Narozdíl od klasické trvalé je tato procedura obohacena o aplikaci výživných látek.

Inovátorská metoda rychle získává na popularitě – je vhodná prakticky pro každého, její výsledek působí maximálně přirozeně a k vlastní řasám je velmi šetrná; tedy za předpokladu, že je provedena správně.

Podstata lash lifting není zvlášť složitá, proto ho řada žen zkouší také sama v domácích podmínkách. Je však nutné uvědomit si úskalí této volby. Obzvlášť pak máte-li řasy slabší, se kterými je nutné pracovat co nejopatrněji, aby se nepolámaly.

Pokud si přece jen na domácí lash lifting troufáte, nejjednodušší je pořídit si pro začátek kompletní sadu na laminaci řas namísto jednotlivých komponent. Tyto sety zpravidla obsahují:

Postup pro domácí lash lifting

Postupujte vždy podle instrukcí konkrétní sady nebo samostatných produktů, které pro laminaci řas používáte.

Doba působení jednotlivých činidel se může lišit v závislosti na výrobci, postup se však bude vždy skládat z následujících kroků v uvedeném pořadí.

Příprava

V první fázi je nezbytné řasy důkladně odlíčit a odmastit.

Použít k tomu můžete běžné odličovací přípravky, ideální je však sáhnout po specializovaných produktech, které řasy a pokožku očních víček skutečně mastnoty zbaví.

Aplikace natáček a podložek

Pořídíte-li si sadu na domácí lifting, zcela určitě v ní najdete silikonové natáčky a podložky v několika velikostech (S až XL).

Vyberte si tu svou a nalepte je na pohyblivá víčka, respektive pod spodní řadu řas. Řasy na ně zafixujte a pečlivě vyčešte, aby se žádné nekřížily.

Aplikace činidel

V další fázi budete na řasy nanášet nejprve liftingový krém, následně ten neutralizační a na závěr výživu. Používejte při tom vždy nové a čisté aplikátory, ať nedojde ke smíšení přípravků.

Lifting cream nechte na řasách několik minut působit. Krém řasy otevře a naruší jejich vazby. Pak jej odstraňte pomocí čistých vatových tyčinek/tamponku.

Neutralizační krém zastaví chemické procesy a obnoví vazby uvnitř řas – tentokrát ale v požadovaném natočeném tvaru, který získáte kopírováním silikonové formy.

Opět nechte několik minut působit a poté jej odstraňte. Nakonec aplikujte výživu, jenž řasy hloubkově regeneruje. Její efekt vydrží až 30 dnů od použití.

Následná péče

V posledním kroku nezbývá nic jiného, než odstranit silikonové válečky a podložky, očistit oční okolí od případného lepidla a zbytků aplikovaných produktů a řasy pročesat.

Následujících 24 hodin byste se měly vyhnout kontaktu řas s vodou.

Řasy krásné jako panenka?

Bez námahy a jejich poškození? Svěřte je odborníkům z našeho týmu.

Nejčastější chyby, které se dělají při domácím lash liftingu

obrázek 3

Ačkoliv se celý proces může zdát poměrně jednoduchý, v praxi při něm ženy dělají několik chyb. Obzvlášť pokud nemáte s lash liftingem zkušenosti, dávejte si pozor na následující problémy:

Nevhodné umístění natáčků a podložky

Nikdy je nelepte úplně k vnitřnímu koutku oka - nedokáží potom přesně kopírovat jeho tvar. Umístit byste je vždy měly co nejblíže k linii řas, zároveň ale nechte prostor pro jejich ohyb a natočení.

Pokud byste tento prostor nezanechaly, řasy byste mohly už na jejich počátku zlomit.

Odlepující se podložky

Pokud natáčky nedrží správně, nedokáže dosáhnout ani požadovaného tvaru. Na vině může být nedostatečné očištění očního víčka (stále mastná pokožka), nekvalitní lepidlo či příliš kluzká silikonová podložka.

Nevhodně zvolená velikost podložek

Jestliže při jejich výběru uděláte chybu, nemusíte efektu liftingu vůbec dosáhnout. A nebo naopak - řasy budou tzv. přeliftingované, může dojít k jejich poškození a výsledek nebude působit přirozeně.

Špatné umístění řas na natáčky

Vždy si dávejte opravdu záležet na jejich separaci a vyčesání správným směrem. Řasy by na podložce měly být "našponované" jako struny na kytaře.

Jen tak dokážete eliminovat nežádoucí vzduchové bubliny a nevzhledné, nerovnoměrné natočení.

Tyto a další detaily znamenají rozdíl mezi WOW efektem a nešťastně vypadajícím výsledkem s poškozenými řasami.

Nenechávejte proto nic náhodě a dejte přednost profesionálnímu lash liftingu v salonu Sabiny Pavlovské, kde se o vaší krásu postarají zkušené specialistky.

Srovnání lash liftingu doma a v salonu

Domácí lash lifting má své výhody. Můžete ho provést prakticky kdykoliv. A pořízení sady na domácí laminace řas vyjde poměrně levně. Ale opravdu tyto benefity obstojí vedle výhod profesionálně odvedené práce?

Závěrečné shrnutí

Ať už preferujete barevné líčení očí či jen decentní zvýraznění oční linky podle tvaru očí, jsou to nekonečné natočené řasy, které vašemu pohledu nasadí pomyslnou korunu.

Jedním ze způsobů, jak mít řasy vždy krásně upravené, je lash lifting – zdánlivě jednoduchá metoda, při které se přesto v domácích podmínkách může mnohé pokazit.

Pokud nechcete riskovat, že nad výsledkem zapláčete, obraťte se pro lash lifting na profesionální kosmetičky v našem salonu. Jejich vzdělání, zkušenosti a zručnost stojí za řadou spokojených klientek!

Krásné řasy šetrným způsobem a bez zátěže?

Výsledek, který vydrží 6-8 týdnů? Spolehněte se na odbornice z našeho salonu.